واژینوپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی چیست؟

یکی از روش ها و عمل های پرطرفدار در بین بانوان واژینوپلاستی است، که برای تنگ کردن واژن و رفع گشادی در موارد خفیف و شدید استفاده میشود.

به طور کلی واژینوپلاستی به معنی تنگ کردن واژن بوده که ممکن است بر اثر آسیب ها و دلایل مختلف بافت اصلی واژن با مشکل مواجه شده و سلامت و شادابی خود را از دست بدهد.

از عوامل تاثیر گذار بر نا زیبا شدن واژن می توان به انجام زایمان های طبیعی متعدد، افزایش وزن، داشتن رژیم های لاغری پیوسته و بسیار شدید اشاره کرد.

این عوامل ممکن است باعث ایجاد آسیب در ناحیه واژن شوند که البته با فرایند واژینوپلاستی به راحتی قابل درمان خواهند بود.

واژینوپلاستی با هر روشی که انجام شود طبق نظر متخصصان بوده و با انجام معاینات و آزمایشات خون تشخیص می دهند که برای واژینوپلاستی فرد از چه روشی باید استفاده شود.

ضمن کمترین عارضه و کمترین هزینه بتوانند بهترین نتیجه را حاصل نمایند.

دلایل بروز گشادی واژن

دلایل بروز گشادی واژن
دلایل بروز گشادی واژن

یکی از نقاط حساس و البته آسیب پذیر بدن بانوان واژن بوده که ممکن است به دلیل مشکلات مختلف فرمی نا زیبا را متحمل شده که به واسطه عمل واژینوپلاستی به راحتی قابل درمان خواهد بود.

از علل ایجاد مشکلات و گشادی واژن می‌ توان به افزایش سن و تغییرات ناگهانی وزن اشاره کرد.

دیگر آسیب ها مانند یائسگی و یبوست در نهایت منجر به گشادی واژن شده و می توانید برای پیشگیری از شدت گرفتن این آسیب ها و یا درمان آنها در مراحل اولیه به پزشک مراجعه نمایید.

آسیب های مادرزادی، انجام زایمان طبیعی و بیماری های خاص بر گشادی واژن تاثیر مستقیم داشته و امری کاملا اجتناب ناپذیر خواهد بود.

مشکلاتی مانند خشکی واژن و کاهش میزان استروژن نیز بر واژن اثر داشت که در نهایت فرد را مجبور به انجام عمل‌ های جراحی واژینوپلاستی می‌ کند.

روابط جنسی مکرر بر واژن اثر منفی داشته و می‌ تواند عاملی برای از بین رفتن فرم زیبایی واژن باشد.

موارد ذکر شده از دلایل اصلی و شایع بروز مشکلات و گشادی در ناحیه واژن هستند که به واسه روش های مختلف می توان اسیب های پیش آمده را نیز بهبود ببخشید.

واژینوپلاستی با روش های مختلفی انجام میشود که معمولا کم عارضه و کم خطر بوده و نتیجه مطلوب برای شما حاصل خواهد شد.

هدف از واژینوپلاستی

هدف از واژینوپلاستی
هدف از واژینوپلاستی

شاید برایتان جالب باشد بدانید که یکی از عمل های زیبایی پرطرفدار در بین بانوان واژینوپلاستی بوده که متخصصان می توانند با روش های ساده و کم عارضه هرگونه نقص در ناحیه واژینال را برطرف سازند.

واژینوپلاستی تنها جنبه زیبایی نداشته و برای بسیاری از افراد نوعی درمان به شمار می‌ آید.

گشادی واژن علاوه بر حس ناخوشاید برای بانوان می تواند به تنهایی عامل بسیاری از مشکلات و بیماری های داخلی باشد.

متخصصان توصیه می‌ کنند که این عوامل را حتماً جدی گرفته و در صورت افزایش آسیب برای پیشگیری از بروز مشکلات دیگر اقدامات لازم را انجام دهید.

متخصصان بر این باورند که گشادی واژن می تواند علاوه بر کاهش میزان اعتماد به نفس بانوان و کاهش کیفیت روابط جنسیشان، مشکلات زیادی را برای اندام های داخلی به ویژه رحم وجود آورد.

زمانی که کانال ورودی واژن گشادتر از حد طبیعی باشد قطعاً اگر ویروس و باکتری در دهانه واژن قرار بگیرد به راحتی به سمت بالا انتقال پیدا کرده می تواند عامل بسیاری از بیماری‌ ها و مشکلات رحمی باشد.

اگر این آلودگی ها به رحم انتقال پیدا کند عفونت های مختلف بروز پیدا کرده و در صورت عدم رسیدگی به این آسیب مشکلاتی مانند سرطان دهانه رحم بروز پیدا می‌ کند.

متخصصان توصیه می کنند حتما این عمل هایی را برای رفع آسیب انجام دهید و در کنار آن تست پاپ اسمیر را انجام داده تا از مشکلات، عفونت ها و خطرات احتمالی مطلع شوید.

باید بدانید که واژینوپلاستی علاوه بر زیبایی، نوعی روش درمانی بوده که برای بسیاری از بانوان کاربرد داشته و سلامت آنها را حفظ خواهد کرد.

روش های کاربردی برای واژینوپلاستی

زمانی که شخصی برای انجام واژینوپلاستی به پزشکان معتبر و مراکز درمانی مراجعه می‌ کند، ابتدا معاینات، آزمایشات و چکاپ های مختلف را انجام داده تا پزشکان بتوانند تشخیص دهند که کدام روش برای افراد مناسب تر است.

یکی از بهترین روش هایی که برای تنگ کردن واژن استفاده میشود، واژینوپلاستی با نخ است.

این نخ ها کاملاً ظریف هستند و می توانند پوست را تحریک به کلاژن سازی کنند.

با استفاده از نخ متخصصان می‌ توانند هرگونه شل شدگی، گشادی، افتادگی و دیگر آسیب های ناحیه واژن را برطرف کرده و برای تنگ کردن واژن روش مناسبی است، البته واژینوپلاستی با rf گزینه بسیار مناسبی بوده که در موارد بیشماری نتیجه مطلوب حاصل گردیده است.

اگر برای تنگ کردن واژن از rf استفاده کنند، پزشکان این اطمینان را به همه مراجعین می دهند که سلامت آنها را حفظ کرده و بهترین نتیجه را ظرف مدت زمان کوتاه حاصل خواهد کرد.

البته واژینوپلاستی به واسطه تزریق فیلر و چربی هم انجام میشود که در موارد بسیار زیادی نتیجه اثربخش و کاربردی بوده است.

اگر روش های ذکر شده برای شخصی مناسب نباشند، متخصصان برای واژینوپلاستی جراحی های خاص را انجام خواهند داد تا بتوانند با روش‌ های کاملاً تخصصی تر آسیب های ناحیه واژن را برطرف کرده و البته کانال واژن را تنگ تر خواهند کرد.

محدودیت انجام واژینوپلاستی

محدودیت انجام واژینوپلاستی
محدودیت انجام واژینوپلاستی

بسیاری از افراد تصور می کنند که عمل واژینوپلاستی با استفاده از لیزر درمانی و روش های نوین برای همه افراد مناسب و بی خطر است.

بسیاری از افراد به دلایل مختلف نباید واژینوپلاستی را انجام دهند، زیرا در معرض آسیب ها و مشکلات جدی تر قرار خواهند گرفت، و البته نقص سیستم ایمنی بدن می تواند مانع بسیار بزرگی برای انجام عمل های زیبایی مانند واژینوپلاستی باشد.

افرادی که مشکلاتی در سیستم ایمنی بدن دارند به هیچ عنوان نباید واژن پلاستی انجام داده و در صورت نیاز مبرم به این نوع عمل حتما باید مشکلات خود را با پزشک در میان بگذارند.

اگر شخصی در زمان بارداری اقدام به واژینوپلاستی کند قطعاً متخصصان این اقدامات را انجام نداده و فرآیند واژینوپلاستی را به دوره های پس از بارداری و زایمان موکول خواهند کرد.

دختران باکره نمی توانند تنگی واژن را انجام دهند، زیرا می‌ تواند و بافت های داخلی واژن آسیب های زیادی وارد کند.

یکی از مهمترین دلایلی که مانع اصلی انجام واژینوپلاستی برای بانوان است، وجود مشکلات مختلف مانند عفونت قارچی و باکتریایی است.

اگر عفونت در ناحیه واژن وجود داشته باشد متخصصان به هیچ عنوان عمل واژینوپلاستی را با هیچ روشی انجام نخواهند داد، زیرا می‌ تواند نتیجه معکوس داشته و فرد را با خطرات زیادی مواجه سازد.

آزمایشات مهم پیش از واژینوپلاستی

زمانی که برای واژینوپلاستی به پزشک مراجعه می کنید، متخصصان آزمایش خون، ادرار و تست پاپ اسمیر را برای افراد در نظر گرفته تا بتوانند هر گونه آسیب های داخلی را شناسایی و از وضعیت جسمانی آنها مطلع شوند.

در این تست ها میزان انعقاد و غلظت خون کاملا مشخص میشود و باید سطح ویتامین دی فرد در حد نرمال باشد، در غیر این صورت متخصصان مکمل هایی را برای شخص تجویز کرده تا بتوانند وضعیت جسمانی را به تعادل برسانند.

تست بارداری برای افراد قطعاً مهم بوده و البته آزمایش هپاتیت و تیروئید نیز بسیار کاربردی خواهد بود.

همه این اطلاعات به پزشک کمک می کند تا بتواند بهترین روش ها برای واژینوپلاستی انتخاب کرده و با کمترین میزان آسیب اقدامات لازم را برای واژنوپلاستی انجام دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *