هودکتومی چیست؟

هودکتومی چیست؟

داشتن اطلاعات کامل در مورد درمان های پزشکی به همه افراد کمک می‌ کند تا در صورت مواجهه با آسیب‌ های مختلف بدانند که باید به کدام پزشک مراجعه کرده و چگونه فرایندی برای اصلاح این آسیب ها مناسب تر است.

از عمل هودکتومی برای مشکلات ناحیه کلیتوریس استفاده می‌ کنند، این روش بسیار پیشرفته و کاربردی بوده و هرگونه نقص در ناحیه کلیتوریس را برطرف می کند.

گاها دلایل مختلف مانند افزایش سن، زایمان طبیعی و داشتن رژیم های نامناسب باعث میشود تا ناحیه واژینال مانند دیگر بخش‌ ها با آسیب‌ هایی مواجه شود که با از دست رفتن سلامت عضلات، کم شدن میزان چربی های زیر جلدی و حتی آسیب هایی که به پوست وارد میشود، نمایان می گردد.

همه موارد ذکر شده بر آسیب مربوط به نواحی واژینال دخیل هستند و با توجه به دلایل گفته شده ناحیه کلیتوریس با آسیب هایی مواجه میشود که از شایع ترین آنها می‌ توان به فرم نامناسب و بزرگ شدن کلیتوریس اشاره کرد.

امروزه متخصصان راه حل مناسبی را برای درمان آسیب کلیتوریس در پیش می‌ گیرند که از کاربردی ترین آنها فرایند هودکتومی است، که می‌ توانند با جراحی های بسیار ساده اما کاربردی بخش های اضافه و عدم تقارن این عضو حیاتی را برطرف کنند.

همانطور که می‌ دانید که ناحیه کلیتوریس بخش تحریک پذیر جسم بانوان است که دارای تعداد بسیار زیادی عصب بوده که همه آنها باید در سلامت کامل قرار بگیرند.

به همین دلیل متخصصان فرایند هودکتومی را با شیوه های درست و کاملاً دقیق انجام می دهند تا سلامت افراد حفظ شده و ناحیه کلیتوریس کارایی اصلی خود را از دست ندهد.

هودکتومی در شمار عمل های زیبایی واژن قرار می گیرد و علاوه بر برطرف کردن آسیب ها و ایجاد فرم زیبا برای بسیاری از بانوان، جنبه درمانی هم دارد. اگر ناحیه کلیتوریس شما از حالت طبیعی خارج شده و با مشکلات مختلف مواجه هستید.

بهتر است برای معاینه و بررسی های دقیق به پزشکان مربوطه مراجعه کنید، متخصصان بعد از بررسی وضعیت شما تشخیص می دهند که آیا عمل هودکتومی برای شما کاربرد دارد یا خیر.

در صورت مساعد بودن شرایط متخصصان به واسطه عمل هودکتومی هر گونه نقص و آسیب ناحیه کلیتوریس را برطرف کرده و طی مدت بسیار کوتاه و دوره نقاهت محدود سلامت شما حفظ و نتیجه مطلوب حاصل می گردد. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که هودکتومی باید به واسطه متخصصان مربوطه و پزشکان با تجربه انجام شود، در غیر این صورت ممکن است آسیب ها و عوارض زیادی متوجه شما شده و سلامت جنسی بانوان به خطر بیفتد.

هودکتومی چیست؟
هودکتومی چیست؟

اگر ناحیه کلیتوریس آسیب ببیند به هیچ عنوان بهبود پیدا نکرده و بانوان نمی توانند لذت جنسی و ارگاسم را تجربه کنند، این بخش حیاتی بر سلامت افراد تاثیر زیادی دارد و هر گونه عملی که برای این بخش انجام میشود باید به گونه ای باشد که از آسیب های احتمالی جلوگیری کرده و هرگونه خطا را به صفر برسانند.

متخصصان و جراحان ماهر می‌ دانند که عمل هودکتومی را چگونه انجام دهند تا در کنار برطرف کردن آسیب ها، هیچ گونه خطری سلامت شخص را تهدید نکند.

یکی از شایع‌ ترین مشکلاتی که معمولا بانوان با عبور از سنین میانسالی تجربه می‌ کنند.

بزرگ شدن و عدم تقارن در ناحیه کلیتوریس بوده که سعی دارند برای داشتن روابط جنسی بهتر و البته ظاهر مناسب تر اقدامات لازم را برای عمل جراحی هودکتومی انجام دهند.

هودکتومی به معنی عمل زیبایی کلیتوریس بوده و هدف از هرگونه تغییر در ناحیه کلیتوریس افزایش لذت جنسی در بانوان است.

کلیتوریس یکی از حساس‌ ترین نقاط بدن بانوان بوده که در قسمت بالایی واژن قرار می‌ گیرد که به دلیل داشتن عصب های بسیار زیاد و بی شمار منطقه تحریک‌ پذیر اندام بانوان به شمار می‌ آید.

متخصصان با هودکتومی هرگونه نقص و آسیب را از نواحی مختلف بدن بانوان به ویژه واژینال برطرف کرده تا بتوانند روابط جنسی بهتری را نیز تجربه کنند.

برخی از آسیب ها برای بانوان مشکلاتی شدیدتری را به همراه می آورند و همیشه هم بررسی و برطرف کردن این آسیب ها جنبه زیبایی ندارد.

اندازه کلیتوریس رفته‌ رفته کمی بزرگ‌ تر میشود و به حدود ۸ برابر بزرگتر از دوران کودکی و نوجوانی خواهد رسید، بزرگ شدن این قسمت از بدن بانوان بر سلامت جنسی تاثیر گذار است.

اگر کلیتوریس به حدی بزرگ شود که از لابیاها خارج شود، مشکلات زیادی را برای بانوان به همراه می‌ آورد که از شایع‌ ترین و معمول ترین آنها می‌ توان به سایش، درد و عدم استفاده از پوشش‌ های تنگ اشاره کرد.

امروزه روش‌ های مختلفی برای انجام جراحی کلیتوریس وجود دارد که می توانید با کمترین میزان عارضه و آسیب، عمل هودکتومی را انجام داده و زیبایی و سلامت خود را بازگردانید.

فواید انجام عمل هودکتومی

فواید انجام عمل هودکتومی
فواید انجام عمل هودکتومی

همانطور که می دانید یکی از مهم‌ ترین و حساس‌ ترین نقاط جنسی بانوان کلیتوریس بوده که ممکن است آسیب های مختلف متوجه آن شده و سلامت آن به خطر بیفتد.

بزرگ شدن کلیتوریس برای بانوان مشکلات زیادی داشته و ممکن است نتوانند لذت جنسی و ارگاسم را نیز تجربه کنند.

از مهمترین فواید عمل هودکتومی می‌ توان به کوچک کردن کلیتوریس اشاره کرد، که البته این عمل با دقت بسیار بالا انجام میشود تا بانوان بتوانند ارگاسم سریعتر را نیز تجربه نمایند.

البته بزرگ بودن کلیتوریس می تواند منبع اصلی تجمع آلودگی ها باشد که به دنبال آن عفونت های واژینال و رحمی نیز بروز پیدا می‌ کند.

متخصصان برای پیشگیری از این عارضه خطرناک سعی دارند اگر کلیتوریس بزرگتر از حد طبیعی بوده را به واسطه هودکتومی کوچک تر کرده و سلامت بانوان را حفظ کنند.

بزرگ بودن کلیتوریس باعث افزایش ترشحات واژینال شده که می‌ تواند باعث تجمع آن در ناحیه واژن شود.

متخصصان برای پیشگیری از بروز چنین آسیبی همواره سعی دارند با روش های کاملاً دقیق و تحت عمل های جراحی پیشرفته کلیتوریس را کوچکتر کرده تا علاوه بر حفظ سلامت بانوان و حفظ عصب های اصلی، آسیب‌هایی مانند تجمع و افزایش ترشحات را نیز بهبود ببخشند.

البته بانوان با وجود کلیتوریس بزرگ به هیچ عنوان نمی توانند از لباس زیرهای تنگ استفاده کنند.

این افراد در صورت انجام هودکتومی به راحتی و بدون هیچ گونه محدودیت می توانند از هر لباس زیری که تمایل دارند استفاده کرده و حتی پوشش های تنگ برای آنها بلامانع و بدون آسیب خواهد بود.

مراقبت های بعد از عمل هودکتومی

مراقبت های بعد از عمل هودکتومی
مراقبت های بعد از عمل هودکتومی

باید بدانید که دوره نقاهت بعد از عمل های جراحی تاثیر بسیار زیادی بر روند بهبود شما داشته و البته اگر به درستی طی شود نتیجه مطلوب بدون هیچگونه عارضه برای شما نمایان خواهد شد.

اگر عمل هودکتومی را انجام داده اید طبق نظر متخصصان تا یک ماه بعد از آن نباید فعالیت های ورزشی سنگین را انجام دهید و استفاده از وان  استخر و سونا برای فرد ممنوع بوده و حتی نمی توانند برای مدت زمان طولانی در حمام بمانند.

استفاده از شوینده های مختلف و قرار گرفتن در رطوبت زیاد و طولانی آسیب های زیادی برای ناحیه کلیتوریس به همراه می آورد.

پس از عمل هودکتومی مصرف غذاهای چرب و تند برای افراد ممنوع بوده زیرا می‌ تواند باعث بروز یبوست شود و باید از عوامل یبوست زا دوری کنید.

گنجاندن فیبر زیاد و مایعات فراوان در رژیم غذایی باعث میشود تا سلامت شما حفظ شده و مشکلاتی مانند یبوست را تجربه نکنید.

پزشکان تاکید زیادی عدم استفاده از دخانیات، سیگار و قلیان دارند.

رابطه جنسی بعد از عمل هودکتومی برای افراد ممنوع بوده و باید برای آغاز مجدد آن به پزشک مراجعه کرده و در صورت تشخیص بهبودی کامل می توانید روابط جنسی خود را آغاز کنید.

حقایقی در مورد هودکتومی

حقایقی در مورد هودکتومی
حقایقی در مورد هودکتومی

مسئله بسیار مهمی که در مورد عمل های زیبایی به ویژه هودکتومی باید بدانید، این است که بسیاری از این فرایندها جنبه درمانی داشته و برای حفظ سلامت جنسی بانوان خواهد بود.

برخی از افراد تصور می کنند که بزرگ بودن کلیتوریس مانعی نداشته و نیازی به جراحی و عمل های زیبایی نخواهد داشت.

بزرگ بودن کلیتوریس علاوه بر فرم نازیبا می‌ تواند باعث بروز مشکلات و بیماری های داخلی شود و در مرحله اول می تواند اندام های حیاتی مانند رحم، مثانه و مجاری ادراری را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

وجود عفونت در هر کدام از اندام های ذکر شده عامل اصلی بیماری های خطرناکی مانند سرطان خواهد بود که حتماً باید با حساسیت بسیار زیادی به بهبود آنها کمک کنید.

کلیتوریس آسیب دیده برای بانوان مشکلات زیادی به همراه می‌ آورد که معمولاً با افزایش سن چنین عارضه ای اجتناب ناپذیر بوده و عده زیادی از بانوان با آن مواجه میشوند.

زمانی که کلیتوریس بیش از حد طبیعی بزرگ میشود، از ناحیه واژن خارج شده و آسیب هایی مانند سایش، سوزش و خارش را برای افراد به همراه می‌ آورد.

اما باید بدانید که همه این مشکلات غیرقابل تحمل بوده و حتی افراد هنگام پوشیدن لباس زیرهای ساده احساس درد و حس ناخوشایندی خواهند داشت.

هودکتومی راه نجاتی برای این افراد بوده که پزشکان می‌ توانند با حساسیت بسیار بالا بخش آسیب دیده کلیتوریس را برداشت کرده به گونه‌ ای که همه عصب های آن به طور کامل فعال بمانند.

اگر طی انجام عمل هودکتومی آسیبی برای شخص بروز پیدا کند، برای همیشه تحرکات جنسی خود را از دست داده و ارگاسم و لذت جنسی را هرگز تجربه نخواهد کرد.

قدرت تحریک پذیری کلیتوریس بانوان دوبرابر اندام تناسلی آقایان بوده و به همین دلیل است که حساسیت بسیار زیادی دارد و عمل هودکتومی حتماً باید به واسطه متخصصان و جراحان کاربلد انجام شود.

مراقبت های قبل و بعد از عمل هودکتومی به فرد بیمار یادآور میشود زیرا تاثیر بسیار زیاد و مستقیمی بر نتیجه عمل دارد و می‌ تواند نتیجه مطلوب را دستخوش تغییرات مثبت یا منفی قرار دهد.

اگر قصد انجام عمل هودکتومی را دارید حتما باید شرایط جسمانی شما کاملاً مساعد باشد و پس از انجام آن طبق گفته پزشکان موبه‌مو فعالیت‌ های مربوطه را انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *