تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

دلایل بروز اسیب و گشادی در واژن

امروزه بسیاری از بانوان تمایل دارند تا با وجود راه های کم عارضه و نوین اقدام به جوانسازی و ترمیم مشکلات داخلی به خصوص ظاهر واژن کرده که می‌ توانند علاوه بر بازگشت زیبایی، هرگونه نقص و  آسیب را از نواحی مختلف واژن خود برطرف سازند.

به طور کلی افزایش سن باعث میشود تا کلاژن سازی پوست کاهش پیدا کرده و برخی از نواحی بدن مانند واژینال بانوان معمولاً آسیب‌ های بیشتری را متحمل میشود.

اگر پوست خاصیت کشسانی و شادابی خود را از دست بدهد به مرور زمان چروک شده و دچار افتادگی و تیرگی میشود، که شما می‌ توانید با روش‌ های مختلف این آسیب ها را نیز برطرف نمایید.

انجام زایمان طبیعی به صورت پی در پی فشار بی نهایتی به ماهیچه های واژن وارد می‌ کند.

قطعاً بازگشت ماهیچه ها به حالت اولیه ممکن نبوده و ممکن است بانوان با آسیب های مختلف مانند گشادی واژن مواجه شوند.

همچنین انجام فعالیت های ورزشی سنگین به صورت پیوسته چنین عوارضی را برای بانوان به همراه می‌ آورد.

روابط جنسی مکرر، انجام جراحی های زنانه نیز باعث ایجاد اختلال در واژن شده و فرم اصلی آن را دستخوش تغییرات می کند.

باید بدانید که آسیب های اکتسابی مانند افزایش وزن و چاقی همچنین بلند کردن اجسام سنگین و هر گونه ضربه های شدید به لگن، آسیب دیدگی لگن و غیره همگی بر گشادی واژن تاثیر گذار می باشد.

البته می توانید با راه های مختلف این آسیب را برطرف سازند.

البته دیگر آسیب هایی که ممکن است چندان مهم به نظر نرسند ولی باعث ایجاد مشکلاتی در ناحیه واژینال میشوند و البته بسیار شایع هستند.

یبوست های پی در پی و یائسگی در بانوان می باشد که می‌ تواند اثرات مخربی بر سلامت بانوان داشته باشند.

شما می توانید در صورت گشادی واژن اقدامات لازم را برای تنگ کردن واژن انجام داده و از روش های کم خطر و کم‌ عارضه استفاده نمایید.

روش های مختلف تنگ کردن واژن

روش های مختلف تنگ کردن واژن
روش های مختلف تنگ کردن واژن

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی بسیار قوی و نوینی که امروزه در اختیار بشر قرار گرفته است.

متخصصان و پزشکان می‌ توانند در زمینه های مختلف روش‌ های درمانی کم عارضه و البته مطمئن را انجام داده و با هزینه و زمان کمتر می توانند نتیجه مطلوب را حاصل کنند.

اگر برای تنگ کردن واژن به مراکز درمانی مراجعه نمایند، متخصصان ابتدا وضعیت فرد را مورد بررسی قرار داده و تشخیص می‌ دهند که کدام روش برای رفع گشادی واژن مناسب است.

در اکثر مواقع متخصصان برای تنگ کردن واژن از نخ لیفت استفاده می کنند، این روش باعث رفع افتادگی واژن شده و هیچگونه خونریزی و بیهوشی برای افراد نخواهد داشت و در شمار روش‌ های غیر تهاجمی قرار می‌ گیرد.

به کلاژن سازی پوست کمک کرده و پس از مدتی به طور کامل جذب خواهند شد.

تنگ کردن واژن با نخ یکی از روش های محبوب در بین بانوان بوده و جایی برای جراحی باقی نخواهد ماند.

روش دیگری که برای تنگ کردن واژن بسیار محبوب و کاربردی می باشد، لیزر درمانی بوده که روشی کاملاً بی خطر و البته تضمینی خواهد بود.

تنگ کردن واژن با لیرز روش غیر تهاجمی بوده که بدون بیهوشی انجام می پذیرد، و در شمار روش های سرپایی قرار خواهد گرفت.

تنگ کردن واژن با لیزر مزایایی دارد که از مهمترین آنها عدم درد و خونریزی برای بانوان خواهد بود، با این کار جوانسازی سازی پوست به حداکثر رسیده و هرگونه افتادگی رحم و بی اختیاری ادراری هم درمان خواهد شد.

اگر برای تنگ کردن واژن از لیزرهای مخصوص استفاده شود، بلافاصله نتیجه نهایی حاصل میگردد.

اثر آن بسیار طولانی مدت خواهد بود و بدون آنکه دوره نقاهت، سوزش، خارش و التهابات را متحمل شوید با صرف هزینه های مناسب نتیجه مطلوب برای شما حاصل میشود.

یکی دیگر از روش هایی که برای تنگ کردن واژن استفاده میشود، استفاده از دستگاه rf بوده که با امواج رادیوفرکانسی می توانند به اعماق بافت واژن نفوذ کرده و با افزایش خون رسانی می توانند کلاژن سازی پوست را به حد بسیار زیادی برسانند.

توجه داشته باشید که rf برای رفع گشادی واژن بسیار کاربردی بوده و با هر سن و سالی می توانند بدون محدودیت از آن استفاده کنند.

اگر روش های ذکر شده پاسخگو نبود، متخصصان مجبور میشوند که برای تنگ کردن واژن از جراحی واژینوپلاستی استفاده کنند.

توجه داشته باشید گشادی واژن علاوه بر فرم نازیبا می تواند عامل بروز بسیاری از بیماری ها و خطرات داخلی باشد.

متخصصان توصیه می‌ کنند که در صورت بروز چنین آسیبی به پزشک مراجعه کرده و روش های مختلف برای انجام تنگ کردن واژن انتخاب نمایید.

اگر روش های ذکر شده کارساز نبود، متخصصان سعی دارند تا با جراحی واژینوپلاستی که کمی پیچیده است و دوره نقاهت طولانی دارد آسیب پیش آمده را نیز برطرف نمایند.

روش برای تنگ کردن واژن

یکی از بزرگترین معضلاتی که معمولاً بانوان با عبور از سنین جوانی با آن مواجه میشوند، گشادی و شل شدن واژن است، و با وجود چنین آسیبی بانوان به دنبال روش های مطمئن برای تنگ کردن این بخش حیاتی بدن می باشند.

از بین رفتن تنگی واژن برای بانوان ناخوشایند است، اما امروزه متخصصانی که در این زمینه فعالیت دارند با استفاده از روش های مختلف می توانند اقدام به تنگ کردن واژن کرده و آسیب پیش آمده برای بانوان را بهبود می بخشند.

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث از بین رفتن تنگی واژن شوند، اما باید بدانید که این عارضه قابل درمان بوده و می توانید سلامت خود را به راحتی به دست آورید.

روش‌های مختلفی برای تنگ کردن واژن وجود دارد که انتخاب بهترین روش بر عهده پزشک است.

یکی از بهترین روش هایی که برای تنگ کردن واژن انجام میشود جراحی های سرپایی و کوچک بوده که متخصصان می توانند بخش های مختلف را ترمیم کرده و تنگی واژن را برای بانوان فراهم سازند، البته گاهی نیاز به انجام جراحی نبوده و این فرآیند با استفاده از لیزر درمانی نیز انجام میشود.

متخصصان توصیه می‌ کنند که برای تنگ کردن واژن اگر در مراحل اولیه آسیب و سنین جوانی هستید می توانید با انجام چند نوع ورزش به صورت پیوسته و کاربردی این عارضه را درمان کنید، اما اگر شدت گشادی واژن بسیار زیاد باشد متخصصان برای تنگ کردن واژن از روش های مختلف و جراحی های گوناگون استفاده می کنند.

یکی از روش های ساده اما کاربردی برای تنگ کردن واژن انجام ورزش ها و تمرینات کگل است، که به تقویت عضلات میانی بدن کمک کرده و به مرور زمان باعث تنگ تر شدن و سفت شدن عضلات ناحیه واژن میشود و قطعا از گشادی بیش از حد واژن جلوگیری خواهد کرد.

اما اگر متخصصان تشخیص دهند که شخص نمی تواند با تمرینات ورزشی اقدام به تنگ کردن واژن کند، با استفاده از روش‌ های گوناگون مانند کربوکسی تراپی، لیزر درمانی، تنگ کردن یا ترمیم پرینه و دیگر روش‌ های مختلف اقدام به تنگ کردن واژن می کنند که البته بسیار کاربردی، کم خطر و ماندگار است.

 اقدامات قبل از تنگ کردن واژن

 اقدامات قبل از تنگ کردن واژن
اقدامات قبل از تنگ کردن واژن

زمانی که برای رفع گشادی واژن به مراکز درمانی و کلینیک های تخصصی مراجعه می‌ کنید، متخصصان چکاپ ها، آزمایشات و معایناتی را برای شما در نظر می‌ گیرند.

تا بتوانند هرگونه مشکلات داخلی را بررسی کرده و روشی که برای شما مناسب تر است در پیش می گیرند.

اما باید بدانید که اقدامات پیش از تنگ کردن واژن نقش بسیار مهمی در نتیجه عمل خواهد داشت و با رعایت چند نکته ساده می توانید به راحتی آسیب های واژن را برطرف کرده تا به نتیجه مطلوب برسید.

متخصصان توصیه می‌ کنند که اگر از داروی خاصی استفاده می کنید در ابتدای معاینات حتما با پزشک خود در میان بگذارید تا بتوانند در صورت نیاز مصرف برخی از داروها را محدود تر و یا حذف نمایند.

بهترین زمان برای انجام تنگ کردن واژن ۵ روز بعد از پایان دوران قاعدگی خواهد بود.

توجه داشته باشید که نهایتا دو هفته قبل از عمل به هیچ عنوان نباید از مشروبات الکلی و دخانیات استفاده کنید و بهتر است که پیش از عمل تنگ کردن واژن هرگز رابطه جنسی نداشته باشید.

یکی از موانع اصلی برای عدم انجام تنگ کردن واژن، عفونت های مختلف و هرگونه زگیل و تبخال تناسلی می باشد.

اگر به عفونت مبتلا هستید باید حتما این آسیب ها به طور کامل بهبود پیدا کنند و پس از آن اقدامات لازم را برای تنگ کردن واژن را انجام دهید.

پیش از تنگ کردن واژن از طریق آزمایش خون و تست پاپ اسمیر متخصصان می‌ توانند مشکلات داخلی را متوجه شوند.

اگر نیاز به دوره‌ های درمان داشته باشید پیش از انجام عمل حتما باید یک دوره مراقبت های خاص را توسط پزشکان انجام دهید.

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن
مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

متخصصان برای رفع گشادی واژن از روش هایی استفاده کنند که باید دوره نقاهت آنها به سلامت طی شود تا نتیجه مطلوب با ماندگاری زیاد حاصل گردد.

در مرحله اول رعایت بهداشت فردی به شما کمک کرده تا آسیب های جانبی را متحمل نشوید.

اگر هرگونه درد، سوزش، خارش و التهابات مختلف را در ناحیه واژن احساس می کنید جای نگرانی نداشته و با مراجعه به پزشک مربوطه داروهای ضد التهاب را دریافت خواهید کرد.

اصلاح رژیم غذایی و مصرف آب کافی روند بهبود شما را سرعت بخشیده و از مشکلات و آسیب‌ های مختلف جلوگیری می‌ کند.

پس از تنگ کردن واژن به هیچ عنوان نباید مشکلاتی مانند یبوست را تجربه کنید، فیبر کافی می‌ تواند سلامت گوارش شما را تضمین کند.

مزایای تنگ کردن واژن

برخی افراد تصور می‌ کنند که انجام عمل ها و فرایندهای زیبایی مانند تنگ کردن واژن تنها جنبه زیبایی داشته و هیچ کاربردی دیگری ندارد، این افراد کاملا در اشتباه هستند زیرا اگر تنگی واژن از بین برود خطرات و عوارض بسیار زیادی را برای افراد به همراه می‌ آورد.

شل شدن و افتادگی بافت عضلات واژن باعث میشود تا زیبایی و سلامت واژن به خطر افتاده و محل مناسبی برای تجمع آلودگی ها باشد.

گشادی کانال ورودی واژن باعث میشود تا هرگونه عوامل بیماری زا، میکروب ها و باکتری ها به بخش های داخلی مانند رحم انتقال پیدا کرده و باعث تجمع آلودگی و بروز بیماری‌ های خطرناک خواهد شد.

با این حال باید بدانید که گشاد شدن واژن امری خطرناک است که حتماً باید اقدامات لازم برای تنگ کردن واژن را در چنین شرایطی انجام دهید.

نا گفته نماند که تنگ کردن واژن بر افزایش اعتماد به نفس افراد، افزایش میل جنسی، سلامت روحی و نشاط آنها تاثیرگذار است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *