تبخال تناسلی

تبخال تناسلی

تبخال تناسلی چیست؟

نوعی بیماری عفونی شایع و البته خطرناک در بین افراد، تبخال تناسلی بوده که می تواند درد و آسیب های زیادی را برای افراد به همراه آورد.

تبخال تناسلی هم برای بانوان و هم برای آقایان امری بسیار ناخوشایند بوده که می‌ تواند آسیب‌ های مختلفی را به برای فرد به وجود آورد.

به طور کلی تبخال تناسلی ناشی از ویروس اچ پی وی بوده که ممکن است در ناحیه تناسلی افراد بروز پیدا کند، تبخال تناسلی علاوه بر درد زیاد می تواند سایر اندام های داخلی را درگیر کرده و مشکلات زیادی را برای فرد به وجود آورد.

یکی از مهمترین عواملی که باعث بروز تبخال تناسلی میشود تماس فرد سالم با فرد آلوده به این ویروس است، البته مشکلاتی مانند ضعف سیستم ایمنی بدن و استرس می تواند وضعیت را وخیم تر کرده و شدت این عارضه را نیز افزایش دهد.

روش های مختلفی برای انتقال ویروس تبخال تناسلی وجود دارد که از شایع ترین آنها می توان به شریک جنسی ناقل به این ویروس اشاره کرد.

داشتن رابطه جنسی دهانی باعث میشود تا فرد آلوده، این ویروس خطرناک را به ناحیه تناسلی شخص سالم انتقال دهد و خطرات زیادی را به همراه خواهد آورد.

علائم شایع تبخال تناسلی

علائم شایع تبخال تناسلی
علائم شایع تبخال تناسلی

متخصصان به همه افراد توصیه می‌ کنند که علائم و نشانه های بیماری های مختلف را شناخته تا بتوانند به محض بروز هرگونه ضایعه غیر عادی به پزشک مربوطه مراجعه نمایند.

از مهمترین علائم تبخال تناسلی می توان و دردهای بسیار زیاد در نواحی مختلف اشاره کرد.

فرد مبتلا به تبخال تناسلی طی مدت چند روز ممکن است تاول های کوچک و برآمدگی های نامنظم را به سطح پوست خود تجربه کند که البته بسیار دردناک بوده در حدی که این افراد نمی توانند از پوشش های مناسب استفاده کنند.

 از دیگر علائم تبخال تناسلی می توان به سوزش های بسیار زیاد و درد هنگام رابطه جنسی اشاره کرد، البته این افراد هنگام ادرار خارش زیاد و درد بی نهایتی را تجربه خواهند کرد.

باید برای پیشگیری از شدت این عارضه به پزشک مراجعه نمایید، توجه داشته باشید که تبخال تناسلی کامل عفونی و مسری بوده و می‌ تواند سایر اندام‌ های داخلی را نیز درگیر کند.

درمان تبخال تناسلی

درمان تبخال تناسلی
درمان تبخال تناسلی

زمانی که شخصی با وجود تبخال تناسلی به پزشک مراجعه می‌ کند، متخصصان با توجه به شدت عارضه درمان های مختلف را در پیش گرفته تا بتوانند افراد را از این ویروس خطرناک نجات دهند.

فرد مبتلا به تبخال تناسلی درد زیادی تحمل می کند و متخصصان داروهای مختلفی از جمله مسکن ها را تجویز کرده تا فرد را از این درد بی نهایت نجات دهند.

 از طرف دیگر برخی از پزشکان از کرم های ضد التهاب استفاده کرده که فرد بتواند به راحتی بر روی تاول ها زده و خارش و التهاب آنها را نیز کاهش دهد.

توجه داشته باشید که در دوره درمان به هیچ عنوان نباید دست آلوده را به تبخال ها بزنید و پس از لمس آنها حتماً دست خود را بشویید.

 آلودگی بر روی سطح تبخال می تواند باعث گسترش باکتری ها شده و ناحیه تناسلی شما را در خطر بیشتری قرار می‌ دهد.

متخصصان توصیه می‌ کنند که ناحیه آلوده به تبخال تناسلی را حتما روزانه یک بار با آب ملایم شستشو دهید و در صورت نیاز از شوینده های مخصوص و ملایم استفاده نمایید.

متخصصان استفاده از صابون های تند و عطری را به هیچ عنوان توصیه نمی کنند، هرگونه عدم رسیدگی به تبخال تناسلی در نهایت باعث ترکیدگی تاول ها شده و درد بیشتر و آسیب های طولانی تری را برای شما به همراه می آورد.

اگر تبخال ها برای شما احساس خارش را به همراه می آورند می توانید از کمپرس سرد استفاده کرده و البته از لباس زیرهای آزاد و نخی استفاده کنید، خنک ماندن این تاول‌ ها کمک می کند تا شما خارش و التهاب را تجربه نکرده و التهابات هر چه سریع‌ تر بهبود پیدا می کنند.

 علاوه بر مراقبت های خانگی و نحوه شستشو مناسب، برای درمان تبخال تناسلی از دارو درمانی هم استفاده می کنند.

در موارد بسیار شدید تبخال تناسلی، پزشکان حتما باید دارو درمانی را نیز آغاز کنند و از شدت گرفتن این آسیب جلوگیری کرده تا سایر اندام های داخلی در امان باشند، اما لازم است بدانید که پیشگیری همواره بهتر ازدرمان بوده و آسیب‌ ها و هزینه های بیشتری را برای شما به همراه ندارد.

روش های تخصصی برای بهبود تبخال تناسلی

روش های تخصصی برای بهبود تبخال تناسلی
روش های تخصصی برای بهبود تبخال تناسلی

یکی از آسیب های جدی و البته خطرناکی که متوجه ناحیه تناسلی افراد میشود، وجود تبخال تناسلی بوده که می تواند درد زیادی را برای آقایان و بانوان به همراه آورد.

روش های مختلفی برای ابتلا به این عارضه وجود دارد اما پس از وجود چنین آسیبی دیگر دلیل انتقال آن مهم نبوده و متخصصان سعی دارند با روش های مختلف، اقدامات لازم را برای بهبود این آسیب انجام دهند.

باید بدانید که تبخال تناسلی حتما باید درمان شود در غیر این صورت به دیگر قسمت ها سرایت کرده و فرد ممکن است اندام های داخلی خود را نیز از دست بدهد.

اگر مادری که در دوران بارداری به سر می‌ برد به تبخال تناسلی مبتلا باشد، ممکن است هنگام انجام زایمان طبیعی این ویروس را به کودک خود انتقال دهد، که البته بسیار خطرناک بوده و ممکن است آسیب های مغزی را برای کودک به همراه آورد.

متخصصان سعی دارند در کنار مراقبت های خانگی و دارو درمانی در صورت لزوم و با توجه به شدت عارضه از لیزر درمانی هم استفاده کنند.

متخصصان می‌ توانند بر اساس میزان عارضه و وضعیت جسمانی افراد با استفاده از لیزر های مختلف سطح تاول ها را سوزانده تا بتوانند هر چه سریعتر این عفونت را از افراد دور کنند.

این روند باید با احتیاط کامل انجام شود و پس از آن اگر دارو درمانی نیاز باشد حتماً باید موبه‌مو و طبق گفته پزشک انجام دهید تا از آسیب های بیشتر و خطرناک جلوگیری کنید.

 بهبود تبخال تناسلی
بهبود تبخال تناسلی

 اما زمانی که با لیزر درمانی سطح تاول ها سوزانده میشود، قطعاً شخص زخم هایی را دارد که باید از آنها مراقبت کند، این زخم‌ ها باید در فواصل زمانی کوتاه پانسمان شده و با مواد ضد عفونی‌کننده هر گونه آلودگی را از آنها دوری کنید.

مراقبت های چند روزه باید طی شود تا روند بهبود شما سرعت گرفته و البته باید حتماً هنگام استحمام و پوشیدن لباس طبق نظر و گفته پزشکان از پوشش های نخی و خنک استفاده نمایید.

باید زمان استحمام را کوتاه کنند و از هیچ نوع مایع و صابون و شوینده استفاده نکنند.

نکته پایانی

مسئله مهمی که همه افراد باید به آن توجه کنند، این است که تبخال تناسلی در شمار ویروس های خطرناک و البته کاملاً مسری قرار دارد که ممکن است برای بانوان و آقایان اتفاق بیفتد، این ویروس حتماً باید درمان شود.

درمان های خانگی و مراقبت های ساده نمی تواند باعث بهبود این بیماری شود و ممکن است سایر افراد و دیگر اندام‌ های داخلی بدن را درگیر کند، در این شرایط متخصصان با توجه به شدت عارضه بهترین روش را در پیش می گیرند.

 باید بدانید که تبخال تناسلی یکی از خطرناک ترین بیماری های شایع در جوامع امروزی بوده که نباید نسبت به آن بی اهمیت و بی توجه باشید و در صورت مواجهه با چنین آسیبی حتما باید به سلامت خود اهمیت داده و روش‌ های درمانی را در پیش بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *